מיניות בילדים

מיניות בילדים

כשאומרים מיניות בילדים זה נשמע כמו משהו שלא הולך ביחד כי מה הקשר בין ילדים למיניות? אבל למעשה מיניות זה הדבר הכי טבעי בעולם, זה מתחיל בחקירת הגוף לא בהכרח איברי המין, יותר כמו חיפוש אחרי מה נעים לי- מה עושה לי נעים בגוף ומרגיע אותי? זה יכול להיות חיטוט באף או ילד שאוהב לשחק בשיער ומשם זה מגיע גם לאיברי המין, ילדים הם יצורים סקרנים וככה הם מתנסים במגע ומבינים מה נעים להם ומה לא.
משחקים בעלי אופי מיני אצל ילדים בחברת בני גילם זה המשחק הכי טבעי של הילדים, אנחנו המבוגרים משליכים על זה כל מיני רגשות שליליים וטאבו חברתי ששמנו על הנושא אבל למעשה זהו שלב התפתחותי ומבחינת הילדים זהו פשוט משחק, אם תגובות ההורים יהיו שליליות וילוו ב"אסור" ובהפחדות הילדים ימשיכו לשחק במשחקים כאלו אך יסתירו מהוריהם ומהמבוגרים על מנת לא להיתקל בתגובות כאלו.
מגע מיני של ילדים בעצמם שונה מזה של המבוגרים, הוא אינו מלווה בפנטזיות מיניות כמו בעולם המבוגרים, ילדים נוגעים באיברי המין שלהם כי זה נעים להם בדיוק כמו למולל קצוות שיער, מדובר במגע תמים.
אנו כהורים חייבים לשים לב שהמגע המיני של הילד אינו הדבר היחיד שמעסיק אותו, כל עוד הילד אינו אובססיבי או שהמגע שלו בעצמו לא מלווה בהתנהגויות מיניות שאינן תואמות גיל- אין סיבה לדאגה, כאשר אנו רואים התנהגות אובססיבית מצד הילד והאוננות זה הדבר היחד שמרגיע אותו אז כבר צריך לברר את הנושא עם איש מקצוע או כאשר ההתנהגות המינית של הילד לא דומה להתנהגות מינית של בני גילו גם אז יש לערב איש מקצוע.
אוננות של ילדים בדרך כלל מטרידה הרבה הורים, לא נעים להם, זה מביך אותם, אנחנו משליכים עליהם את כל הטאבו החברתי הזה ולא חושבים באמת על המסר שאנו מעבירים לילדינו כאשר אנחנו אומרים להם "אסור" או "זה לא יפה" או "תפסיק עם זה" או "זה מגעיל" כאשר אנו אומרים את כל המשפטים הללו אנחנו מעבירים להם מסר שייקחו איתם כל החיים שמיניות זה אסור, זה לא יפה, זה מגעיל ועדיף לא להתעסק בזה. האם זה המסר שנרצה להעביר לילדינו? האם לא נרצה להעביר להם שמיניות זה דבר יפה ונעים אם נעשה באהבה ומתוך כבוד ובפרטיות?
הדבר הכי חשוב כשמדברים על מיניות בילדים הוא להעביר לילד מסר שאין שום בעיה עם ההתנהגות המינית שלו אבל שחשוב שיעשה זאת בפרטיות, בחדר שלו או במיטתו כאשר הוא לבד ולא בחברת אנשים.
מסר נוסף שמאוד חשוב להעביר לילד וזה משהו שבשנים האחרונות כבר מדברים עליו יותר וטוב שכך והוא שהגוף שלי הוא רק שלי ושלאף אחד אסור לגעת לנו באיברים הפרטיים.
זכרו כי כל מסר שתבחרו להעביר לילדיכם בנוגע למיניות ישפיע על דעותיו בהמשך כשלאוננות הזו כבר כן יהיה אופי מיני, וכאשר הם יגיעו לגיל ההתבגרות ויתחילו לחוות חיי מין אמיתיים, ולכן חשוב לשים לב איזה מסר אנחנו מעבירים, והמסרים הללו מועברים כבר בגיל הצעיר כשהילדים מתחילים לגלות ולחקור את גופם, הילדים ייקחו את ההערות שלנו וידעו מה דעותינו על הנושא, האם זה "טוב" או "רע"? האם מותר לשתף את אימא ואבא ברגשותיי ומחשבותיי בנושא? האם הם בכלל מבינים בנושא מספיק ויוכלו לספק לי אינפורמציה? האם אני צריך להסתיר מהוריי את האמת בנושא? ועל כל השאלות הללו הם כבר ידעו לענות לעצמם בגיל ההתבגרות וזה ישפיע באופן ישיר על מערכת היחסים שלכם איתם.

Recent Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *