הדרכת הורים

תהליך הדרכת הורים הוא תהליך ייעוץ ממוקד וקצר טווח שכולל לרוב עד 10 מפגשים, בהדרכה אני פוגשת את ההורים בלבד אתם משתפים אותי ברצונותיכם ושאיפותכם בנוגע להורות, אנו בונים ביחד את החזון ההורי שלכם ואתם מקבלים כלים פרקטיים ליישום בבית מול הילדים. מטרות ההדרכה יכולות להיות מגוונות ולגעת במגוון נושאים כגון- שיפור האווירה בבית, חיזוק הדימוי העצמי של הילד, שיפור יחסי אחים, טיפול בבעיות התנהגות כמו התחצפות להורים, חוסר שיתוף פעולה בהתארגנות בבוקר או בהכנת שיעורי בית, קושי בפרידה מחיתולים או כל נושא אחר שמייצר אוירה לא נעימה בבית וברצונכם לשנות. בהדרכה תקבלו כלים מעשיים להתמודדות מול ילדיכם בצורה נעימה, מכבדת, מעודדת תקשורת ומייצרת שיתוף פעולה, תוך כדי ליווי מלא שלי לאורך כל הדרך ועד ההגעה ליעד שאתם תציבו.

יעוץ שינה

ייעוץ שינה מבוסס הדרכת הורים החל מגיל 5 חודשים בשיטת ״לילה טוב״, שיטה שדוגלת במענה מיידי ותמידי לבכי לאורך כל התהליך, השיטה מבוססת על יצירת בטחון ואמון בין ההורים לתינוקם, תהליך השינה מותאם באופן אישי וייחודי לכל משפחה בהתאם לצרכיה, תהליך הדרגתי בהתאם להתקדמות ההורים והתינוק ומעניק להורים הרבה כלים מעבר להקניית הרגלי שינה לתינוק.

הדרכת שינה ניו- בורן


הדרכת שינה חד- פעמית להורים לתינוקות עד גיל 5 חודשים שרוצים ללמוד כיצד לבסס הרגלי שינה נכונים מהרגע הראשון, הדרכה מקיפה ויסודית שתתן לכם כלים פרקטיים שיעזרו לכם לייצר שינה איכותית ורציפה לתינוקכם. ההדרכה מסבירה בפירוט ובאופן תאורטי את כל האלמטים בשינת תינוקות בחודשים הראשונים, ההדרכה נותנת כלים פרקטיים ומעשיים שיעזרו לתינוקכם לישון שינה איכותית ורציפה יותר ביום ובלילה, בהדרכה תקבלו כלים לשימוש גם במהלך שעות העירות שיוכלו לעזור לתינוקכם להיות פנוי להתפתחות תקינה פיזית ורגשית. המתנה האולטימטיבית לכל יולדת טרייה.

הדרכת הורים ממוקדת פרידה מחיתולים

לעיתים ישנו קושי של הילד להיפרד מהחיתול, פחד מהאסלה, עשיית הצרכים רק בתחתונים, קושי לשחרר והתאפקויות ממושכות או חוויה שנצרבה ככואבת או קשה בהקשר של עשיית הצרכים. מטרת היעוץ היא להבין מהו הקושי של ילדכם? מה הוא מרוויח מההתנהגויות הללו? וכיצד אתם כהורים יכולים לעזור לו להתגבר? ההדרכה מלאה בכלים מעשיים ליישום בבית על מנת לעזור לילד להתגבר ולעשות את צרכיו בשירותים. בתהליך הדרכת הורים ממוקד פרידה מחיתולים העבודה תמיד תיעשה בעוד מישורים מלבד הצרכים- גבולות, חיזוק תחושת השייכות של הילד, חיזוק העצמאות ותחושת המסוגלות וחיזוק הדימוי העצמי של ילדכם מתוך הבנה שיש אלמנטים שקשורים זה בזה באישיות הילד וביחסים בבית וגורמים לו לקושי עם הפרידה מהחיתול.

הדרכת הורים בשיטת ״ההתנגדות הלא אלימה״ ו״הסמכות החדשה״

שיטת טיפול מהפכנית וייחודית ליצירת סמכות הורית חדשה שמטרתה הפיכת ההורה לעוגן עבור הילד, השיטה היא שיטה מובנית ובשימוש בעיקר עם מתבגרים או בקשיים משמעותיים ומורכבים יותר כגון: אלימות מילולית ופיזית, התקפי זעם קשים, בריחה מהבית, סרבנות בית ספר, צריכת אלכוהול ושימוש בסמים ועוד. מדובר בהדרכה קצרת מועד שנותנת להורים מבט שונה על הורות ובעיקר נותנת להורים כלים מעשיים לייצר סמכות הורית חדשה ולשכלל את היכולות ההוריות שלהם.

הרצאות וסדנאות


הרצאות במגוון נושאים כגון: סמכות הורית וגבולות, פרידה מחיתולים, יחסי אחים, מתבגרים, הצטרפות אח חדש למשפחה, דימוי עצמי, שינה והירדמות עצמאית ועוד. הרצאות שייתנו לכם כלים פרקטיים שניתן ליישם בקלות בבית, מתובלות בהומור ובהרבה דוגמאות מחיי היומיום.

קבוצות הורים


קבוצות הורים אינטימיות של עד 10 זוגות, הלמידה בקבוצות היא למידה חוויתית בה כל אחד משתף מביתו ויחד אנחנו לומדים כלים מעשיים תוך כדי דיון של כל המשתתפים, המפגש נערך אחת לשבוע ומורכב מקבוצת הורים עם ילדים בטווח גילאים דומה, כל מפגש בנושא אחר בשיתוף מלא של כל הנוכחים.

סופרויז'ן למדריכות הורים ויועצות שינה

ליווי מקצועי לאנשי מקצוע בתחום ההורות שמטרתו להעמיק את הידע של המדריכ/ה, לפתור סוגיות מורכבות יותר, לספק הכוונה מקצועית מתאימה ולעזור למדריכ/ה לפתח הקשבה מעמיקה יותר, לקבל כלים וטכניקות הדרכה מגוונות, להרחיב את המודעות והידע וכמובן לקבל ליווי ותמיכה מלאים.